BMW dla czekających na autobus?

Marka BMW znana głównie z produkcji samochodów nie kojarzy się z transportem publicznym. Z estetyką jednak jak najbardziej.

Dlatego też BMW Group DesignworksUSA we współpracy z firmą Landscape Forms, Inc. przygotował linię mebli miejskich pod nazwą Metro 40. Aby podkreślić zrozumienie dla potrzeby zrównoważonego transportu publicznego zdecydowano się stworzyć kolekcję mebli miejskich, której centralnym elementem jest wiata przystankowa. Elementy małej architektury, które wchodzą w skład Metro 40 to, poza wiatą przystankową, również tablica informacyjna, ławki, lampy LED, słupki, kosze uliczne i stojaki rowerowe.

555

Intencją twórców było stworzenie miejsc przyjaznych dla współczesnych, dynamicznych i nieustannie przemieszczających się ludzi. Dlatego też zdecydowano się na elementy małej architektury związane z komunikacją miejską. Główne produkty linii Metro 40 to ławki, wiata przystankowa i oświetlenie. Użyte materiały to metal, drewno i szkło. Dynamiczna linia mebli miejskich może przywodzić skojarzenia z motoryzacją w wydaniu BMW. Wszystkie elementy łączy idea komunikacji miejskiej. Uzupełnieniem są stojaki rowerowe, słupki uliczne i kosze na śmieci.

Współcześni ludzie poza życiem w ciągłym pędzie poszukują również miejsc wypoczynku. Meble miejskie z kolekcji Metro 40 dzięki elegancji i materiałóm wysokiej jakości doskonale sprawdzają się w parkach i skwerach.

LF_Metro40_Rest_Backed_original

Efekt współpracy BMW Group DesignworksUSA i Landscape Forms, Inc. można znaleźć między innymi na terenie University of Lincoln w Wielkiej Brytanii czy w moskiewskim Lighthouse Business Center.