Przystanek autobusowy inaczej

Przystanek autobusowy inaczej

Specjalizująca się w różnorodnych projektach dla przestrzeni publicznych grupa mmmm… stworzyła w Baltimore jeden z ciekawszych przystanków autobusowych na świecie.

Grupę mmmm… tworzą hiszpańscy artyści w składzie Alberto Alarcón, Emilio Alarcón, Ciro Márquez i Eva Salmerón. Głównym celem grupy jest integracja społeczności lokalnych przy użyciu różnych środków jak organizacja wydarzeń czy elementy architektury miejskiej zbliżające ludzi do siebie.

W robotniczej dzielnicy Baltimore, Highlandtown grupa mmmm… postawiła przystanek autobusowy złożony z trzech wysokich na 4 i szerokich na 2 metry liter składających się na wyraz BUS. Zapewnia to, że przystanek nie pozostanie niezauważony. Litery stanowią jednocześnie miejsce, w którym można schować się przed deszczem, usiąść czy nawet położyć się w oczekiwaniu na autobus. Każda z liter pomieści do czterech osób.

Materiały, z których zbudowany jest przystanek nie są niczym wyjątkowym. Stalowa konstrukcja obudowana wewnątrz i na zewnątrz deskami to popularne rozwiązanie stosowane w meblach miejskich. Materiały te doskonale komponują się z murem budynku z czerwonej cegły, który stanowi tło dla przystanku.

Projekt stanowi ciekawą alternatywę dla tysięcy takich samych plastikowych przystanków, w którch spod szyb z pleksi atakują nas plakaty reklamowe.

DSC_0045

Nordstrom-Converse

Imagen-3019

DSC_0098

DSC_0103

DSC_0027